O Żywym muzeum Porcelany w Ćmielowie słyszeli zapewne wszyscy mali podróżnicy, którzy lubią odwiedzać te okolice. W Ćmielowie do dnia dzisiejszego funkcjonuje Zakład który wytwarza porcelanowe cuda, które można zobaczyć na stałych wystawach w Muzeum porcelany.

 W Żywym Muzeum porcelany, jedynym takim w Polsce, można zobaczyć współczesną ćmielowską kolekcję porcelany figuralnej. Zwiedzanie Muzeum na pewno rozbudzi waszą wyobraźnię, w muzeum istnieje możliwość zakupienia wspaniałych perełek z porcelany, jest to dobry pomysł na prezent.

Wytwarzanie figurek z porcelany nie jest łatwą rzeczą, dlatego też warto w muzeum Porcelany przyjrzeć się jak wytwarzane są porcelanowe atrakcje. Podczas organizowanych w Muzeum Warsztatach Ceramicznych poznacie tajniki ozdabiania porcelany i pod okiem instruktora stworzycie swoją porcelanową figurkę.

Równie ciekawą atrakcję Muzeum w Ćmielowie jest prezentacja muzealna, dotycząca zbiorów historycznych porcelany. W salach muzealnych zobaczyć możecie wystawę starej porcelany, która kiedyś wytwarzana była w tej Fabryce Porcelany.

Również w Muzeum znajdziecie:

  • ciekawą kawiarnię Leżąca kotka

  • Marmurową salę, w której można nabyć porcelanowe kubeczki i zastawy

  • Galeria van Rij, znaleźć można w niej dzieła współczesnych artystów